Kontakt

Visitor Centre

Kyrktorget 1, 954 33 Gammelstad
gammelstad@lulea.se
0920-45 70 10

Medarbetare

Ann Lindblom Berg
Verksamhetsansvarig Friluftsmuseet Hägnan och Visitor Centre
ann.lindblom-berg@lulea.se
070-299 67 97

Jennifer Wikström
Samordnare Gammelstad Visitor Centre
Bokningar av guidade visningar
jennifer.wikstrom@lulea.se
0920-45 52 86
070-395 52 86

Linda Stenman
Turistinformatör Gammelstad Visitor Centre
linda.stenman@lulea.se
070-230 83 14

Världsarvssamordning

Erica Duvensjö
Världsarvssamordnare
erica.duvensjo@lulea.se
0920-45 51 11
070-331 51 11

Friluftsmuseet Hägnan

Gamla hamngatan 21, 954 33 Gammelstad
hagnan@lulea.se
0920-45 38 09

Medarbetare

Ann Lindblom Berg
Verksamhetsansvarig Friluftsmuseet Hägnan och Visitor Centre
ann.lindblom-berg@lulea.se
070-299 67 97

Maria Torasdotter
Museipedagog, evenemangsansvarig
maria.torasdotter@lulea.se
070-267 44 26

Zara Johansson
Museipedagog, barn- och skolansvarig
zara.johansson@lulea.se
0920-45 46 22
070-529 40 42

Beatrice Norberg
Museipedagog, ansvarig vuxengrupper Hägnan
beatrice.norberg@lulea.se
070-529 38 09

Ann-Louise Lång
Antikvarie
ann-louise.lang@lulea.se
0920-45 46 22
070-519 48 68

Ann-sofi Krook
Administration och lanthandel
ann-sofi.krook@lulea.se
0920-45 38 09
070-684 56 01

Hans Isaxon
Arbetsledare vaktmästeri
hans.isaxon@lulea.se
070-260 62 22

Anders Eklund
Vaktmästare
Anders.eklund@lulea.se
070-520 38 09