Föregående
Nästa

Kontakt

Visitor Center

Kyrktorget 1, 954 33 Gammelstad
gammelstad@lulea.se
0920-45 70 10

Medarbetare

Karina Jarrett
Enhetschef Gammelstad Visitor Center och Friluftsmuseet Hägnan
karina.jarrett@lulea.se
0920-45 51 44

Jennifer Wikström
Samordnare Gammelstad Visitor Center
Bokningar av guidade visningar
jennifer.wikstrom@lulea.se
0920-45 52 86

Linda Stenman
Turistinformatör Gammelstad Visitor Center
linda.stenman@lulea.se
0920-45 52 83

Världsarvssamordning

Erica Duvensjö
Världsarvssamordnare
erica.duvensjo@lulea.se
0920-45 51 11

Friluftsmuseet Hägnan

Gamla hamngatan 21, 954 33 Gammelstad
hagnan@lulea.se
0920-45 30 00

Medarbetare

Karina Jarrett
Enhetschef Gammelstad Visitor Center och Friluftsmuseet Hägnan
karina.jarrett@lulea.se
0920-45 51 44

Maria Torasdotter
Museipedagog, evenemangsansvarig
maria.torasdotter@lulea.se
070-267 44 26

Zara Johansson
Museipedagog, barn- och skolansvarig
zara.johansson@lulea.se
070-529 40 42

Beatrice Norberg
Museipedagog, ansvarig vuxengrupper Hägnan
beatrice.norberg@lulea.se
070-529 38 09

Ann-Louise Lång
Antikvarie
ann-louise.lang@lulea.se
070-519 48 68

Ann-sofi Krook
Administration och lanthandel
ann-sofi.krook@lulea.se
070-684 56 01

Hans Isaxon
Arbetsledare vaktmästeri
hans.isaxon@lulea.se
070-260 62 22

Anders Eklund
Vaktmästare
Anders.eklund@lulea.se
070-520 38 09